FM 2020 Wonderkid Stoperler Listesi | Teknotomy

FM 2020 Wonderkids futbolcuları takımınızı hem üst sıralara taşıyor hem de maddi olarak katkıları büyük oluyor. Süper Lig takımlarından birini yönetiyorsanız ya da maddi durumu iyi olmayan bir kulübü yönetiyorsanız ucuz oyuncular ya da serbest oyuncuları bulmanız gerekiyor. Ucuz oyuncular aldığınız zaman takımınıza yeterli seviye de katkı sağlamıyor. Serbest oyuncular arasında da takımınıza katkı sağlayacak futbolcu bulmanız işleri daha da zorlaştırıyor.

FM 2020 serbest oyuncular arasında size katkı sağlayacak futbolcular arıyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Liste de yerli oyuncularda bulunuyor. Yabancı kuralına takılmadan istediğiniz gibi takım kurabiliyorsunuz.

FM 2020 Wonderkid Stoperler serimizin 6. listesi ve Daha önceki serilerimizde listelerini paylaşmıştık. Diğer mevkilerde ya da farklı tarzda wonderkid arıyorsanız yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

FM 2020 Wonderkid Stoperler Listesinde Hangi Oyuncular Yer Alıyor?

FM 2020 wonderkids stoperler listesinde yakından tanıdığınız futbolcular yer alıyor. Zirvede Juventus’un Hollandalı yıldızı Mathijs de Light yer alıyor.

FM 2020 Türk Wonderkids Defans oyuncuları Milli Takım’ın parlayan yıldızları da listede yer alıyor. Ozan Kabak 2 yıldır wonderkids listesinde yer alıyor. Bu yılda listede ilk sırada yer alıyor. FM 2021'de onu almak çok zor çünkü yıldız oyuncu Liverpool’a transfer oldu.

1- Matthijs de Light

FM 2020 short list diye arattığınız zaman listede ilk sırada Matthijs de Light yer alıyor. Ajax ile şampiyonlar liginde parlayan futbolcuyu herkes tanıyor. Eğer zengin bir kulüpte menajerlik yapıyorsanız de Light tam size göre. Hava toplarında çok iyi olan futbolcuyu transfer ettiğiniz zaman ilk başlarda adapte olmak konusunda sıkıntı yaşıyor. Juventus oyuncu için 80 milyon Euro istiyor. Oyuncu ise sizden yıllık 12 milyon Euro istiyor.

2- Dayot Upamecano

FM 2020 wonderkids defans listesinde yer alan Dayot Upamecano 20 yaşında olmasına rağmen oyun zekası ile dünyanın en iyi stoperleri arasında yer alıyor. Eğer takımınız defansın arkasına çok top kaçırıyorsa Dayot tam size göre. Oyuncu hız konusunda iyi olsa da çeviklik ve denge konusunda problem yaşıyor. Oyuncunun güç antrenmanı yapması gerekiyor. Oyuncuyu 45 milyon Euro’ya transfer edebiliyorsunuz. Oyuncu sizden yıllık 4 milyon Euro talep ediyor.

3- Ethan Ampadu

FM 2020 wonderkids cheap listesinde son sırada yer alıyor. Chelsea oyuncuyu kiralıyor. Hızlı olursanız oyuncuyu kadronuza katabiliyorsunuz. Oyuncuyu kiraladıktan sonra 17 milyon Euro’ya alabiliyorsunuz. Oyuncu markaj yeteneği wonderkid olacağını gösteriyor. Oyuncu yeteneklerini geliştirme konusunda tembellik yapabiliyor. Oyuncuyu almanız durumunda sizden yıllık 1.5 milyon Euro istiyor.

4- Alessandro Bastoni

FM 2020 wonderkids stoper listesinde 3 mevkide oynayan nadir oyuncular arasında yer alıyor. İnter oyuncuyu satmak istemiyor. Bu yüzden oyuncunun değerinden fazla bir bonservis isteniyor. Oyuncunun menajeri de yüksek ücret talep ediyor. Oyuncu tarz olarak Sergio Ramos’a benziyor. Kırmızı kart görme konusunda istekli hareketleri sizleri üzebilir.

5- Luiz Felipe

M 2020 wonderkid listesinde yetenek puanı en düşük olmasına rağmen potansiyel yeteneği en yüksek olan nadir oyuncular arasında yer alıyor. Stopere ayırabileceğiniz paranız varsa Luiz Felipe’yi almanızı öneriyoruz. Oyuncuyu aldıktan sonra stoper almanız gerekmiyor. Büyük maçlarda oynama isteği ve kararlığı neden wonderkid listesinde yer aldığını açıklıyor. Sezgileri de iyi olan futbolcu ligde az gol yiyen takımlar arasına girmenizi sağlıyor.

6- Batista Mendy

FM 2020 wonderkids ucuz oyuncular diye arattığınız zaman Mendy ilk karşınıza çıkan futbolcu oluyor. Mendy yaşıtlarına göre hava toplarında baya iyi. Oyuncunun antrenman ağırlığını iki katı yapmanızı öneriyoruz. Oyuncu çok çabuk sakatlanan biri olmadığından dolayı antrenman ve maçlar onu yıpratmıyor. Oyuncuyu almak istiyorsanız kulübüne 2.5 milyon Euro vermeniz gerekiyor. Oyuncu ise yıllık 750 bin Euro maaş istiyor.

7- Bruno Amione

FM 2020 wonderkids listesi her zaman basit olmuyor. Oyuncu wonderkid olmasına rağmen gelişmesi uzun sürüyor. Neredeyse 25 yaşına kadar gelişemeyen wonderkid oyuncular bulunuyor. Amione bu tarzda bir wonderkid değil. Tam tersi oyuncu 2 sene içerisinde yıldız oyuncu oluyor. Bruno karar alma konusunda çok iyi bir oyuncu. Oyuncuyu almak istiyorsanız kulübüne 2 milyon Euro vermeniz gerekiyor. Oyuncu ise sizden 800 bin Euro ücret istiyor.

8- Bosko Sutalo

FM 2020 kiralık wonderkid listesinin en ucuz oyuncusu diyebiliyoruz. Çünkü Atalanta kulübü oyuncuyu hızlıca elden çıkarmak istiyor. İki sezon kiraladıktan sonra düşük bonservis ile kadronuza katabiliyorsunuz. Oyuncu karar verme konusunda problemler yaşasa da hızı ile yaptığı hatayı anında kapatabiliyor. Oyuncuyu başta dediğimiz gibi kiralayabiliyorsunuz. Kiralamak için maaşın tamamını karşılamanız gerekiyor. Oyuncu yıllık 600 bin Euro alıyor.

9- Edmond Tapsoba

FM 2020 stoper önerisi istiyorsanız Tapsoba’yı kadronuza katmanızı öneriyoruz. Oyuncunun soğukkanlık puanı çok yüksek ve yaşına rağmen bu kadar yüksek olması menajerlerin ilgisini çekiyor. Hava toplarında da iyi olan futbolcu Bayer 04 takımının değişilmez isimleri arasında yer alıyor. Oyuncu başka kulübe transfer olma konusunda istekli davranıyor. Oyuncuya olan ilginizi açıkladıktan sonra kulübü ile hemen tartışmaya girebiliyor. Oyuncuyu 15 milyon Euro vermeniz gerekiyor. Oyuncu sizden 750 bin Euro istiyor.

10- Dani Vivian

FM 2020 wonderkids ucuz listesinde yer alan diğer bir futbolcu Dani Vivian, İspanya’daki en iyi wonderkid’lerden biri. Dani’nin vatandaşı Sergio Ramos gibi kırmızı kart görme konusunda korkusu bulunmuyor. Hava toplarında iyi olan futbolcu, maçlarda boy gösterdikçe konsantrasyon eksikliğini düzeltiyor. Oyuncuyu ilk yıllarda kiralamanızı öneriyoruz. Oyuncu için kulübüne 1.5 milyon Euro bonservis ödemeniz gerekiyor. Oyuncu ise sizden 950 bin Euro ücret istiyor.

11- Ozan Kabak

FM 2020 Türk wonderkids stoper listesinin iki yıldır değişmeyen ismi Ozan Kabak’ı FM 2021 serisinde almanız pek kolay gözükmüyor. Çünkü oyuncu FM 2021'de Liverpool’un değişilmez oyuncusu oluyor. Ozan Kabak’ı Schalke 04 kulübüne 20 milyon Euro istiyor. Ama Ozan başka bir takıma transfer olmak istemiyor. Türkiye’de oynamak istemeyen futbolcu büyük takımlarda oynamak için çok çabalıyor.

12- Merih Demiral

FM 2020 Türk Wonderkids stoper mevkisinde en iyiler arasında yer alıyor. Juventus’u ikna etmeniz durumunda oyuncuyu iki yıl kiralayabiliyorsunuz. Daha sonra başka takımda oynamak isteyen oyuncuyu kadronuza katmak için 20 milyon Euro ödemeniz gerekiyor.

FM 2020 wonderkid stoper listesinin sonuna geldik sizin bu listeye eklemek istediğiniz oyuncu var mı? Bir sonra ki serimizde F M 2020 wonderkid sol bek listesini paylaşmayı düşünüyoruz. Bu listede hangi futbolcuyu görmek istiyorsunuz?

Originally published at https://www.teknotomy.com on February 20, 2021.

--

--

Teknoloji alanında gelişmeleri takip etmeyi ve insanlara bu gelişmeleri anlatmayı sever

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
muhammet bademkıran

Teknoloji alanında gelişmeleri takip etmeyi ve insanlara bu gelişmeleri anlatmayı sever